GoodGame Gangster


recenze hry GoodGame Gangster

Goodgame Studios pro hráče připravují celou řadu zajímavých her. Jedna z nich se týká všeho možného okolo gangsterů a na následujících řádcích se pokusíme si ji zhodnotit. Před startem si můžete vybrat, jestli vámi ovládaná postava bude muž nebo žena. Dále lze zvolit, jak bude vypadat po fyzické stránce a také profil. Vybírat můžete, zda se vaše postava bude nazývat padouchem, rváčem nebo taktikem. Vaše volba v případě profilu má další následky, protože to ovlivňuje schopnosti postavy, takže vybírejte dostatečně pečlivě, abyste později nelitovali.

Při prvním spuštění na vás již čeká postava, která vám umožní absolvovat trénink na začátek, kde si osvojíte potřebné základy hry. Určitě nezapomeňte tento výcvik absolvovat, protože po jeho úspěšném splnění dostanete zajímavou odměnu. V horní části obrazovky naleznete přehledně zobrazen počet aktuálně dostupného zlata, peněz a pořadí v herním světě. Zjistíte, že od kmotra a jeho spojenců vždy můžete očekávat nějaký zajímavý úkol, za jehož úspěšné dokončení si připíšete body zkušeností a nějaké finance. Pro začátek úkolu musíte mít dostatečnou energii, jinak ho přijmout nemůžete. Po kliknutí na jednu z postav nabízejících úkol si můžete všimnout, co všechno k jeho splnění potřebujete a co obdržíte za jeho úspěšné dokončení. Vhodně si tedy rozvažte, jaký z nabízených úkolů přijmete a budete plnit jako první. Jakmile přijmete, automaticky se odehraje všechno potřebné a můžete sledovat souboj, jenž se odehraje podle předem stanovených pravidel. Během začátečních úkolů narazíte na slabé protivníky, ale postupem času se zlepšují a nebude to již tak jednoduché dokončit zadaný úkol.

Přidělené atributní body můžete přerozdělovat podle potřeby. Můžete si nakupovat různé předměty, které poté používáte v boji, pokud je předem umístíte na postavičku. Samozřejmostí jsou stále lepší zbraně a k dispozici máte též výbušniny. Hlavní hrdina se může zlepšovat díky získaným zkušenostním bodům. Hra obsahuje i boj mezi dvěma hráči, ale tato varianta představuje i určitou nevýhodu, protože soupeři vás mohou napadat již od samého začátku, kdy ještě nemáte postavičku vůbec vycvičenou a hodilo by se určitě dostat alespoň několik hodin ochrany před nepřáteli. O boji dostanete systémovou zprávu. Stejně tak můžete kontaktovat některého z hráčů, ale musíte samo sebou zachovávat určitou slušnost při komunikaci. Některé postavy vám budou moci zadávat úkoly až od splnění určité úrovně. Po ztrátě energie se sama začne automaticky doplňovat, ale to trvá poměrně dlouhou dobu, takže se nemusíte obávat, že u hry strávíte úplně celý den. Při závěrečném souboji létají kulky vzduchem a záleží na schopnostech a náhodě, jestli se trefí do své oběti.

Opět se můžete těšit z toho, že jeden herní svět byl lokalizován do českého jazyka a hraní tak bude o to jednodušší, obzvlášť pro lidi, kteří úplně neovládají cizí jazyk. Stejně jako u obdobných onlinových her i zde máte možnost si za reálné peníze nakoupit výhody oproti ostatním hráčům, ale nejedná se o žádnou nutnost. Autoři vymysleli celou řadu zajímavých úkolů, které máte vždy precizně vysvětlené, což dodává hře na autenticitě. Graficky se dočkáte zajímavých kreslených postaviček a ke hře skvěle ladí. Pokud tedy máte v oblibě hry na gangstery, rozhodně si nenechte ujít zajímavou hru, kterou nám autorský tým Goodgame Studios připravil.