GoodGame Galaxy


recenze hry GoodGame Galaxy

Kdo by se nechtěl někdy podívat do nekonečného vesmíru? Ve vesmíru se nachází spousta galaxií včetně té naší. Autorský tým Goodgame Studios se rozhodl vytvořit další napínavou hru, kterou si každý může zdarma zahrát online. Vesmír se před hráči postupně otevře a nabídne spoustu zajímavých okamžiků. Bude hra kvalitní nebo se zařadí na smetiště dějin? Na tuhle i spoustu dalších otázek se pokusíme odpovědět na následujících řádcích, aby hráč měl přehled, jestli má vůbec Galaxy vyzkoušet, nebo ne.

Jako první vás ve hře přivítá AMI, což je asistentská umělá inteligence, která vás provede základními prvky ovládání a ukáže vám, co se vlastně v okolí všechno dá provádět. Kromě umělé inteligence dostanete ještě další užitečnou pomoc do začátku, protože všechno podstatné uvidíte zvýrazněné šipkou, takže vždy víte, kam máte kliknout. Až o nápovědu přijdete, měli byste být schopni zvládnout celou situaci sami. Zkonstruujte požadované vesmírné struktury a dostanete zaslouženou odměnu. Hra je pěkně rozfázovaná do různých misí, které dostáváte a musíte je plnit, aby bylo možné pokračovat dále. Obtížnost vyladili autoři díky těmto úkolům, protože na začátku hry se jedná o naprosto triviální a nepodstatné věci, ale v další fázi už úkoly nabírají na obtížnosti a může trvat docela dlouho, než jim přijdete na kloub. Při stavění musíte vždy vybrat nejvhodnější místo, kam by se měla struktura zasadit. Jak budete plnit všechny zadané úkoly, tak se zlepší vaše úroveň.

Postavení budovy pokaždé trvá předem stanovený čas a musíte tedy být dostatečně trpěliví, než se dokončí a můžete pokračovat. Ale nejen stavěním živ je vesmírný člověk, takže musíte zaměstnat také svůj vědecký tým, který máte k dispozici. A jak lépe zaměstnáte vědce, než výzkumem novinek? Opět musíte počítat s tím, že každé vyzkoumání nové technologie nějakou dobu potrvá. Ale určitě se to vyplatí, protože nové technologie jsou vždy skvělé a pomohou vám. Postupem času se dostanete k vývoji vlastních útočných jednotek, bez nichž nelze úspěšně provést vesmírnou expanzi. Útočení na nepřátele vás ještě naučí hra během výcviku, takže se nemusíte obávat, že nebudete vědět, co vlastně udělat. Výuka je rozhodně kvalitně zpracovaná a je velmi dobře, že se jí autoři rozhodli implementovat do hry, protože jinak byste se pravděpodobně ztratili během prvních několika chvilek. Před samotným útokem se vyplatí nepřátelské pozice vyšpehovat a budete mít větší přehled s kolika jednotkami můžete zkusit zaútočit. Můžete také vytvářet funkční aliance s ostatními vesmírnými koloniemi, což se vyplatí ve chvíli, kdy se chystáte zaútočit na nepřátelské pozice ve více lidech.

Poměrně zásadní změnou oproti většině her z dílny Goodgame Studios se v tomto případě stává současná absence českého jazyka v Galaxy. Vizuálně se hra může směle rovnat nebo možná i převyšuje některé z dalších autorských her ze zmiňované stáje. Plnění úkolů je poměrně zábavné a ničím závažným se hra neprohřešuje, takže není žádný důvod, proč byste si jí neměli vyzkoušet. Celkově se jedná o pěkně propracovanou a hratelnou vesmírnou onlinovku, kterých ve světě her příliš nenaleznete. Pro všechny milovníky vesmírných sci-fi her je to doslova povinnost. A pokud by vás snad hra nezaujala, vždycky můžete beztrestně skončit, protože si nic kupovat nemusíte.