GoodGame Fashion


recenze hry GoodGame Fashion

Skoro celý svět se řídí módními trendy. Celé odvětví se věnuje módě, existují povolání jako modelky nebo módní návrhářky. Můžeme najít celou řadu zajímavých her týkajících se tohoto tématu. Stačí se jen podívat, kolik existuje různých druhů oblékacích her. A přesně módy se týká další hra od tvůrčího týmu Goodgame Studios. Máte pro sebe pěkný krámek a musíte se o něj dobře starat, aby byli všichni spokojení. A má hra šanci na úspěch mezi hráči? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět na několika následujících řádcích.

Ještě před začátkem hry si zvolíte vzhled a pohlaví vlastní postavičky. Opět se na začátku můžete těšit na klasický "Goodgameovský" start do hry, kdy dostanete základní instrukce týkající se všech potřebných informací ohledně prvních krůčků. Osvětlí se vám tím herní systém a klidně můžete pokračovat dále. Stačí sledovat, kam ukazuje šipka a najdete všechno potřebné, co se vám během tutorialu má ukázat. Na začátku máte k dispozici pouze dvojici starších švadlen, ale postupem se propracujete k mnohem širší škále spolupracovníků. Švadleny dokážou ušít zajímavé oblečky, ale poprvé mohou šít pouze ty nejjednodušší trička. Jak budete hrou postupovat, dostanete se ke kvalitnějším druhům oděvu. Švadleny musíte pokaždé při koupi nového střihu oblečení poučit, jak mají pracovat.

Autoři vám dají k dispozici též speciální zlaté knoflíky, což je určitý druh měny specifický pro danou hru. Po vyčerpání zlatých knoflíků si ale další již musíte nakoupit za vlastní skutečné peníze, což si každý dvakrát rozmyslí. Zákazníci přicházejí a chystají se ve vašem obchodě nakoupit prvotřídní zboží. Co by to bylo za obchod s oblečením, kdyby nebylo vystavené oblečení na figuríně? I na tuto kosmetickou maličkost autoři hry pomysleli. Získávejte odměny a pokuste se svůj maličký obchůdek vést tak, aby prosperoval a zákazníci se rádi vraceli. Máte možnost zlepšovat si svými výkony úroveň, což ovlivňuje různé věci. Jakmile dokončíte stanovenou úroveň, odemkne se některá novinka, která zpestří hru.

Určitě nebude žádným překvapením, že Goodgame Studios připravili pro své české fanoušky plně lokalizovanou variantu hry. Další klasikou v jejich podání je i kvalitní zvukový podklad, který se dá poslouchat klidně i delší časový úsek. Ani grafická stránka vůbec nevybočuje z koloritu ostatních her, takže zde je naprosto všechno v pořádku. Kdyby se někomu snad nelíbila výzdoba krámu, může si ji hráč za určitý obnos pořídit a zlepšit tak svou spokojenost. Někomu nemusí vyhovovat výška, z jaké se na hrací plochu hledí, a proto jsou k dispozici možnosti jak oddálit nebo naopak přiblížit kameru. Po chvilce váhání se hráč určitě zorientuje, protože na podobném principu fungují všechny hry z této výrobní stáje. Do hry může hráč pozvat i svoje přátele a soutěžit s nimi, kdo dosáhne lepšího výsledku a kdo se dříve dokáže zlepšit. Ke komunikaci slouží implementovaný herní chat. Vyzvu můžeme spatřovat v systému vyznamenání, kdy hráči plní stanovené limity. Velkým plusem je postupné odkrývání možností, kdy hráče nedostane všechno od samotného začátku, což by leckoho mohlo odradit. Takhle si hráč musí počkat, co všechno se může připravovat. Pokud máte v oblibě hry s módní tématikou, musíte si rozhodně vychutnat pěknou hru od Goodgame Studios.