GoodGame Big Farm


recenze hry GoodGame Big Farm

Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je, když někdo žije na farmě a musí se každý den starat o všechna zvířata a vlastně kompletní bezproblémový chod farmy? Díky autorskému týmu Goodgame Studios máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si farmaření online. A že se nebude jednat o nějakou malou zastrčenou farmu, už můžete zjistit z úvodní obrazovky, kde vidíte opravdu dobře obhospodařované místo. Na následujících několika řádcích se pokusíme přiblížit, jak se to celé hraje a jak dobře dopadlo zpracování. Ušetříme vám tím případně čas, pokud by se jednalo o špatnou nebo třeba nudnou hru. Podobných online her totiž najdete celou řadu a ne každá je kvalitní.

Ihned po registraci vás uvítá sousedka jménem Tessa Townsend z vedlejší farmy. Aby nebyla hra příliš obtížná, najdete v Tesse velkou oporu ze začátku hry, protože vám všechno podstatné vysvětlí a dohlédne na splnění zadaných úkolů. Začnete s jedním malým políčkem, na němž bývalý majitel pěstoval kukuřici, ale evidentně měl příliš naspěch, aby sklidil úrodu. Pole skliďte a kukuřici následně můžete dále zpracovávat. Postupně musíte začít stavět nové budovy. Objekty se ve hře platí penězi, kterých ze začátku máte přiměřené množství a další si musíte už vydělat nebo je dostat za odměnu. Neobávejte se, že byste se ztratili. Prvními úkoly vás kromě mladé farmářky Tessy provede ještě šipka, která vždy naprosto neomylně ukáže na místo, kam by se mělo kliknout. Pokud s něčím vypěstovaným nemůžete dále pracovat, automaticky se to dá k prodeji.

Autoři vymysleli pro všechny farmáře celou řadu zajímavých a postupem času stále více náročných úkolů, které zpestří život na farmě, kdyby se vám snad zdál příliš nudný. Všechny potřebné informace k plnění úkolu dostanete již při jeho zadávání. Za správně dokončený úkol dostanete nějakou odměnu. V pozdější době se seznámíte s dalším farmářem ze sousedství, který se jmenuje George a dostanete od něho také nějakou tu úlohu. Všechny potřebné informace o celkovém hraní najdete v horní části obrazovky. Klidně si svou vlastní farmu pojmenujte dle libosti. Od autorů dostanete několik zlaťáků, za něž si můžete získat některé výhody. Až zlaté mince vyčerpáte, můžete si je samozřejmě dokoupit za skutečné peníze, ale záleží to pouze na vás, protože i bez nich se dá hra poměrně zábavně odehrát. Některé součásti hry se odemknou až od určité chvíle, což dává hráči další motivaci, aby u hraní ještě nějakou dobu vydržel a dočkal se nových zajímavých funkcí.

Skvělou atmosféru farmy dokresluje vynikající hudební podkres. Chybět nemohou ani klasické zvuky, které byste na farmě očekávali. Již klasikou ve hrách Goodgame Studios je přítomnost českého jazyka ve hře, což značně usnadňuje veškeré činnosti, jelikož dobře rozumíte tomu, co se vám hra snaží vysvětlit a ušetří se tím dost času. Graficky hra nepostrádá kvalitní prvky a smysl pro detail a realitu si autoři zachovali, což vidíte například na točících se lopatkách turbíny. Samozřejmostí je víceúrovňový systém, kdy dostanete možnost zlepšení. Při každém zlepšení navíc získáte odměnu. Celkové hodnocení nemůže dopadnout jinak, než že Big Farm doporučíme, protože se jedná o opravdu pěkně zpracovanou farmářskou hru, v níž si většina lidí najde zalíbení. Vyzkoušejte si Big Farm sami a uvidíte, jestli vám bude tento typ hry vyhovovat.